تنگ کردن واژن

تنگ کردن واژن

داشتن رابطه جنسی باکیفیت مسئله بسیار مهمی در زندگی زناشویی به شمار می رود؛ عوامل بسیاری ممکن است این امر را تحت الشعاع قرار داده و از کیفیت آن بکاهد. تنگ کردن واژن از جمله روش های مختلف جوانسازی ناحیه تناسلی می باشد که با ترمیم و بازسازی عضلات ناحیه واژن، تاثیر زیادی در بهبود کیفیت روابط زناشویی گذاشته و به این ترتیب موجب جلب رضایت خانم ها و همسر آن ها می شود.

قطر واژن بانوان بنا به دلایل مختلفی همچون زایمان های طبیعی متعدد، افزایش سن و برقراری روابط جنسی بزرگ شده و دیواره های آن شل می شود، به همین دلیل شادابی و قوام سابق خود را نخواهد داشت؛ در چنین شرایطی بین آلت مردانه و دیواره های واژن تماس لازم ایجاد نشده و همین امر موجب کاهش لذت جنسی در هنگام برقراری رابطه جنسی هم برای خانم ها و هم آقایان می شود. به همین علت بیشتر خانم ها به دنبال روشی برای تنگ کردن و بازگرداندن جوانی به واژن خود می باشند.

 

تنگ کردن واژن

 

انواع روش های تنگ کردن واژن

روش های مختلفی برای تنگ کردن واژن وجود داشته و هر کدام از آن ها ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند؛ انتخاب روش مورد نظر به فاکتورهای مختلفی همچون میزان تخریب ایجاد شده و صلاحدید متخصص زنان بستگی دارد.

تنگ کردن واژن با لیزر

لیزر به دلیل داشتن مزایای فراوانی همچون غیرتهاجمی بودن از جمله پرطرفدارترین و محبوب ترین روش ها برای تنگ کردن واژن در میان خانم ها می باشد. تعداد جلسات مورد نیاز برای دستیابی به نتیجه مطلوب و رضایت بخش از خانمی به خانم دیگر متفاوت بوده و به عواملی همچون ویژگی های بدن هر فرد و جوابدهی آن به درمان و همچنین افزایش قطر واژن بستگی دارد.

ناحیه درمان ابتدا به وسیله پماد و ژل های مخصوص بی حس شده سپس دکتر پوپک یحیوی ، متخصص زنان در تهران اقدام به وارد کردن دستگاه لیزر درون واژن می نماید. به این ترتیب اشعه لیزر بر دیواره های واژن تابیده و موجب ایجاد حفره هایی در آن می شود، در چنین شرایطی سلول هایی که سالم هستند شروع به ترمیم سلول های تخریب شده کرده و در نتیجه فرآیند کلاژن سازی بیشتر می شود. این کار موجب سفت شدن دیواره های واژن و در نهایت تنگ شدن آن می شود.

در رابطه با افراد مناسب برای روش تنگ نمودن واژن با لیزر باید بگوییم که بهترین کاندیدا، خانم هایی هستند که کاهش کلاژن دلیل اصلی شل شدگی و افتادگی واژن آن ها بوده و واژن آن ها خیلی گشاد نیست.

 

تنگ کردن واژن

 

مزایای تنگ نمودن واژن با لیزر

این روش فواید بسیاری دارد که از این میان می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

  • دوره نقاهت آن بسیار کوتاه است زیرا برای انجام این روش نیاز به بیهوشی نبوده و بیمار خونریزی نخواهد داشت.
  • به صورت سرپایی انجام می شود، در نتیجه نیازی به بستری شدن فرد نیست.
  • مدت زمان لازم برای پرهیز از برقراری رابطه زناشویی بعد از این روش بسیار کوتاه می باشد.
  • بیمار بلافاصله بعد از عمل قادر به مشاهده تاثیرات آن خواهد بود.
  • به دلیل استحکامی که در اثر افزایش کلاژن سازی در دیواره های واژن ایجاد می شود از بروز افتادگی مثانه و واژن جلوگیری می گردد.
  • با این روش می توان مشکلات دیگری مانند بی اختیاری ادرار، سوزش واژن، عفونت، خشکی واژن و بسیاری عوارض دیگر را نیز درمان نمود.

 

تنگ کردن واژن

 

تنگ نمودن واژن با نخ

در این روش که یکی دیگر از روش های غیرتهاجی برای تنگ نمودن واژن است، تمرکز بیشتر بر روی عضلات پرینه و قسمت ورودی واژن می باشد. در این تکنیک ابتدا با استفاده از پماد و کرم های مخصوص واژن بی حس شده سپس عضلات کناری و دهانه واژن با نخ های مخصوصی از جنس کاپرولاکتون که همگرا و دو جهتی هستند لیفت می گردد؛ در پی این روش دو مزیت بلند مدت و کوتاه مدت در فرد ایجاد می شود که عبارتنداز:

  • مزیت کوتاه مدت: سفت شدن ناحیه پرینه و جمع شدن دهانه واژن که بلافاصله بعد از انجام روش لیفت با نخ ، رخ داده و تا زمانی که نخ ها وجود دارند باقی خواهد ماند.
  • مزیت بلند مدت: نخ هایی که برای لیفت به کار می روند خاصیتی دارند که به موجب آن در ناحیه واژن کلاژن سازی انجام شده، جوانی و استحکام واژن بازگشته و در نتیجه عمل تنگ شدن واژن اتفاق می افتد..

از دیگر روش های موجود و موثر برای تنگ کردن واژن می توان به تزریق چربی، تزریق ژل و جراحی اشاره کرد.​

پاسخ

Call Now Buttonتماس با دکتر