جراح و متخصص زنان

جراح و متخصص زنان

جراح و متخصص زنان توانایی جراحی و درمان تمامی بیماری های مرتبط به خانم ها و دستگاه تناسلی آن ها همچون نازایی و زایمان را دارا بوده و به همین علت نقش بسزایی در سلامت خانم ها و به تبع آن سلامت خانواده دارد.

متخصص زنان و زایمان تمام تلاش خود را در جهت بالا بردن سطح آگاهی مردم در زمینه نیازهای مراقبتی بانوان کرده و به این ترتیب ریسک ابتلای خانم ها را به بیماری ها و سرطان های شایع کاهش می دهد.

عموم خانم ها دچار این باور اشتباه هستند که تنها بانوانی که ازدواج کرده و متاهل هستند به مراجعه به جراح و متخصص زنان و زایمان نیاز دارند در حالیکه چنین نبوده و تمامی خانم ها اعم از مجرد و متاهل به دلیل ظرافت دستگاه ادراری-تناسلی و قرارگیری در معرض ابتلا به انواع عفونت ها، همواره نیازمند رعایت مراقبت های خاص هستند.

همه خانم ها در محدوده سنی 20 تا 70 سال می بایست حداقل سالی یک مرتبه برای انجام آزمایش هایی مانند چکاپ و پاپ اسمیر به بهترین جراح و متخصص زنان شهر خود مراجعه کنند. فراگیر شدن و افزایش چشمگیر ابتلای خانم ها به انواع سرطان ها و بیماری های زنان و بیماری های مراقبتی نیاز افراد به مراجعه به متخصص زنان و زایمان را بیش از پیش نموده است. خانم ها با این کار می توانند تا حد زیادی از ایجاد و رشد غده های سرطانی، نازایی، بیماری های عفونی و غیره جلوگیری نمایند.

 

جراح و متخصص زنان

 

زمان مراجعه به متخصص زنان و زایمان

خانم ها می بایست با مشاهده هرگونه علائم غیرطبیعی در ناحیه تناسلی، لگن خود و همچنین وجود مشکل در دفع ادرار و بهم خوردن نظم پریودشان برای معاینه و درمان به یک جراح و متخصص زنان و زایمان مجرب مراجعه نمایند.

امکان دارد که این علائم نشان دهنده وجود یک مشکل بسیار خطرناک در خانم ها باشد لذا احتمال تحت تاثیر قرار گرفتن سلامت خانم ها و باروری آن ها در دراز مدت در صورت عدم درمان به موقع این مشکلات وجود خواهد داشت. بنابراین برای پیشگیری از بروز اختلالات جبران ناپذیر به هیچ عنوان به این نشانه ها بی توجهی نکرده و در اولین فرصت نسبت به درمان آن ها اقدام نمایید.

حوزه فعالیت متخصص زنان

گرایش تخصصی زنان و زایمان از جمله مهم ترین و گسترده ترین شاخه های پزشکی است که روش های درمانی متفاوتی مانند جراحی و طبی را شامل می شود.

افراد برای دریافت تخصص زنان و زایمان ابتدا ملزم به گذراندن مراحل آموزش یک پزشک عمومی بوده و سپس می بایست به طور تخصصی با بیماری های مرتبط با دستگاه تناسلی خانم ها، ناباروری و دیگر بیماری های داخلی آشنا شده و مهارت های مورد نیاز برای تشخیص و درمان آن ها را به روش های مختلف طبی و جراحی به دست آورند.

به دلیل گسترده بودن حوزه کاری متخصص زنان، آن ها به گذراندن آموزش های پزشکی مختلف می پردازند که همین امر موجب توانایی آن ها در چندین زمینه می شود.

فعالیت جراح و متخصص زنان بر اساس نوع فلوشیپ آن ها مشخص می شود که امکان دارد در زمینه هایی همچون اختلالات کف لگن، انکولوژی زنان، لاپاراسکوپی، نازایی و ناباروری و غیره باشد.

 

جراح و متخصص زنان

 

ماما و متخصص زنان چه تفاوت هایی دارند؟

ماما آموزش های لازم برای امور قبل و بعد از بارداری را به طور تخصصی فرا گرفته و وظیفه تامین همه نیازهای مراقبتی مادر از زمان بستری در بیمارستان تا لحظه به دنیا آمدن بیمار را بر عهده داشته و همچنین عهده دار آموزش نحوه شیردهی به مادر می باشد.

ماما می بایست در تمام این مدت حواسش به بیمار و فرزند او باشد تا در صورت بروز هر گونه مشکل برای آن ها جراح و متخصص زنان را مطلع نماید.

اما همانطور که در فوق گفتیم متخصص زنان و زایمان آموزش هایی را به طور اختصاصی در زمینه درمان انواع مشکلات و بیماری های مرتبط با خانم ها فرا می گیرد.

دکتر پوپک یحیوی ، جراح و متخصص زنان و زایمان قادر به تامین ایمنی بیمار و جلب رضایت خاطر او در تمامی مراحل درمان، زایمان و بارداری است زیرا به خوبی با تغییرات عملکرد بدن، فیزیولوژی و آناتومی بدن خانم ها آشنا بوده و بر طب احاطه دارد.​

پاسخ

Call Now Buttonتماس با دکتر