درمان بیماری های زنان

درمان بیماری های زنان

درمان بیماری های زنان : به طور کلی اغلب بانوان در دوره ای از زندگی شان با مشکلات و بیماری هایی مواجه می شوند که معمولا به راحتی درمان می شوند و خطری آن ها را تهدید نخواهد کرد. این در حالیست که در صورت عدم درمان و پیگیری به موقع ، عواقب جبران ناپذیر یا خطرناکی برای آن ها پدید می آید که ممکن است حتی به روی باروری آن ها نیز تاثیر گذار باشد.

به همین دلیل بهتر است بانوان به محض مشاهده کوچکترین خلل در خود به متخصص زنان مراجعه کرده تا از بروز بیماری مشکل تر جلوگیری به عمل آید.

درمان بیماری های زنان

درمان واژینیسموس

در واقع واژینیسموس همان واژینیسم است که طی آن به هنگام دخول عضلات واژن به صورت غیر ارادی منقبض شده و می تواند دائمی یا حتی عود کننده باشند.

امروزه به منظور درمان این عارضه از دستگاه RF استفاده می شود. در واقع با استفاده از این دستگاه امواج الکترومغناطیسی با فرکانس بالا به واژن تابیده می شود و موجب تغییرات مولکولی در عضلات واژن خواهد شد. این کار موجب رها سازی عضلات واژن شده و موجب می شود تا فرد دیگر با گرفتگی واژن مواجه نشود.

درمان اختلالات قاعدگی

عوامل متعددی وجود دارند که در روند طبیعی سیکل قاعدگی افراد اختلال ایجاد می کنند و موجب ایجاد تغییر در زمان قاعدگی ، لکه بینی خفیف یا شدید ، قطع قاعدگی و غیره می شوند. درمان این مسئله بسیار اهمیت داشته و می تواند در باروری افراد تاثیرگذار باشد.

قاعدگی انواع مختلفی داشته که بسته به آن درمان های مختلفی در نظر گرفته می شود. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله مرتبط با آن مراجعه نمایید.

درمان بیماری های زنان

درمان افتادگی رحم

رحم ساختاری عضلانی دارد که به کمک عضلات لگن در جای خود نگه داشته می شوند. با شل یا ضعیف شدن این عضلات دیگر قادر به نگهداری رحم نیستند و در نهایت منجر به افتادگی رحم خواهد شد. در واقع زمانی که رحم از جای اصلی خود جا به جا شود ، دچار افتادگی خواهد شد.

درمان های متفاوت و غیر جراحی ای برای این بیماری وجود دارد که عبارتند از :

  • خودداری از وزنه برداری
  • کاهش وزن به منظور کاهش فشار وارده به روی عضلات لگن
  • انجام تمرینات کگل
  • استفاده از ابزاری به نام پساری که از واژن وارد شده و زیر دهانه رحم گذاشته خواهد شد و به بالا بردن رحم و دهانه آن کمک می کند.
  • مصرف استروژن ( طبق نظر پزشک )

پاسخ

Call Now Buttonتماس با دکتر