وایتنینگ

وایتنینگ

وایتنینگ یکی از روش های زیبایی ناحیه تناسلی زنان است که خانم های بسیاری برای انجام آن به مطب دکتر پوپک یحیوی مراجعه می نمایند.

این روش موجب برطرف کردن تیرگی ناحیه ژنیتال و واژن شده و برخلاف تصور بیشتر افراد منجر به سفید سازی آن نمی شود؛ افرادی که پوست شان به طور مادرزادی سبزه است نباید از وايتنینگ انتظار سفید کردن ناحیه تناسلی خود را داشته باشند در حالیکه افرادی که بنا به دلایلی همچون بالا رفتن سن، تغییرات هورمونی، عفونت های باکتریایی و غیره واژن شان تیره شده است می توانند برای انجام وايتنینگ اقدام نموده و نتایج درخشانی را از آن به دست آورند.

در گذشته از روش های مختلفی برای برطرف کردن مشکل تیرگی واژن استفاده می شد که هیچ کدام از آن ها برای حل این مشکل موثر نبوده و یا با اثرات دائمی همراه نبودند.

از جمله رایج ترین این روش ها استفاده از مواد شیمیایی موضعی بود که علاوه بر موقتی بودن، مشکلات پوستی بسیاری را برای بانوان به دنبال داشت.

 

وایتنینگ

 

دلایل تیره شدن ناحیه تناسلی زنان

عوامل بسیاری در تیرگی و سیاهی ناحیه تناسلی نقش دارند که در ذیل به تعدادی از آن ها اشاره نموده ایم:

  • استفاده از ژیلت و تیغ : بسیاری از افراد برای از بین بردن و اصلاح موهای زائد خود به طور مداوم از ژیلت و تیغ استفاده می نمایند که این امر نه تنها موجب تیره شدن واژن شده که به پوست این ناحیه نیز آسیب های جدی وارد می کند.
  • استفاده از لباس زیر نامناسب : پوشیدن لباس زیرهای جذب و تنگ موجب افزایش اصطکاک در ناحیه تناسلی شده و این ناحیه را به محل مناسبی برای رشد میکروب های تناسلی تبدیل می نماید که در نهایت رنگ این ناحیه را تیره تر خواهد نمود.

همچنین خانم ها باید از پوشیدن لباس های زیری که پایه جنس آن ها از نفت بوده خودداری نمایند زیرا موجب تیره شدن ناحیه ژنیتال و واژن شده و در عوض باید لباس های نخی و رنگ روشن بپوشند.

  • خشک کردن لباس های زیر با شیوه ای نادرست: بسیاری از خانم ها از روش های نامناسبی همچون قرار دادن لباس های زیر در محیط مرطوب حمام نسبت به خشک کردن لباس های شان اقدام می نمایند، این کار با افزایش احتمال بروز عفونت در خانم ها تاثیر فراوانی در تیرگی ناحیه تناسلی خواهد داشت.

استفاده از نور خورشید و قرار دادن لباس ها در معرض آفتاب بهترین روش برای خشک کردن آن ها می باشد.

  • عدم عملکرد صحیح تیروئید: عدم عملکرد صحیح تیروئید اعم از پرکاری و کم کاری آن تاثیر زیادی در تیره شدن پوست دارد.
  • تولید بیش از اندازه ملانین

 

وایتنینگ

 

کاندیدای مناسب وایتنینگ

از جمله افرادی که برای انجام روش وایتنینگ مناسب هستند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • افرادی که اعتماد به نفس آن ها به دلیل تیرگی واژن شان کاهش یافته است.
  • اشخاصی که از شریک جنسی خود خجالت کشیده و به همین دلیل لذت کافی را از رابطه زناشویی خود نمی برند.
  • افرادی که بودجه لازم برای انجام این روش را داشته و می توانند هزینه های آن را پرداخت کنند.
  • اشخاصی که از نتایج این روش انتظارات معقول و منطقی دارند.

راهکارهای سفید کردن واژن

روش های بسیاری برای رفع تیرگی واژن همچون میکرونیدلینگ وجود دارد اما موثرترین و کارآمدترین روش تلفیقی از روش های لیزر مونالیزا تاچ، کربوکسی تراپی و DBD  و در نهایت تجویز داروهای موضعی می باشد.

 

وایتنینگ

 

سفید کردن واژن با لیزر مونالیزا تاچ

این روش تحت بی حسی موضعی و در مدت 30 دقیقه انجام می شود. در این روش به سطح پوست لیزر co2  تابانده می شود این لیزر تاثیراتی دارد که به موجب آن پوست به ترمیم نمودن خود وادار شده و پوست نواحی تیره لایه برداری می شود.

سفید کردن واژن  با کربوکسی تراپی

در این روش نیز از گاز co2 برای برطرف کردن تیرگی ناحیه ژنیتال استفاده می شود؛ پزشک اقدام به تزریق گاز co2 با فاصله مشخصی به واژن می نماید با این کار روند خونرسانی و اکسیژن رسانی به این ناحیه افزایش یافته و پوست واژن روشن تر می شود.​

پاسخ

Call Now Buttonتماس با دکتر